KLASA POLICYJNA

pol3
pol
IMG_0880

Klasy policyjne są klasami Liceum Ogólnokształcącego z przygotowaniem do matury oraz merytorycznym i praktycznym przygotowaniem do pracy w służbach mundurowych. W tym celu uczniowie zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Klas Mundurowych, który reguluje m.in. obowiązek noszenia munduru oraz naukę musztry. Uczniowie posiadają umundurowanie codzienne i galowe. Pokazy musztry uświetniają różnego rodzaju uroczystości organizowane na terenie Wałbrzycha.

Uczniom klasy policyjnej proponujemy:

• rozszerzenia z historii i wiedzy o społeczeństwie
  • zajęcia z bezpieczeństwa i porządku publicznego z edukacją prawną i elementami kryminalistyki
  • cykliczne spotkania z przedstawicielami różnych wydziałów i sekcji Policji i Sądu
  • naukę i doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz teorii wiedzy o broni
  • zajęcia z samoobrony i pierwszej pomocy
  • zajęcia z psychologiem
  • zajęcia w systemie klasowo-lekcyjnym oraz poza terenem szkoły, m.in. w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu
  • udział w rozprawach sadowych w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu, Sądzie Okręgowym  w Świdnicy
  • poznanie funkcjonowania Zakładu Karnego we Wrocławiu

Uczniowie maja prawo do awansu na wyższy stopień.

Stopnie awansu :

• Młodszy Kadet