KLASA STRAŻACKA

s3o
straz
12038355_916558831768815_1484969000928434890_n

Klasa strażacka to klasa Liceum Ogólnokształcącego przygotowaniem do matury z elementami ratownictwa medycznego i pożarnictwa.

Jest to klasa, która merytorycznie i praktycznie przygotowuje do dalszej nauki w służbach mundurowych czy ratownictwie medycznym, W tym celu uczniowie zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu KIas Mundurowych, który reguluje m.in. obowiązek noszenia munduru oraz naukę musztry.

Pokazy musztry uświetniają różnego rodzaju uroczystości organizowane na terenie szkoły i Wałbrzycha. Dzięki współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Wałbrzychu odbywają się cyklicznie zajęcia w jednostce Straży Pożarnej. Raz w semestrze organizowane są manewry w PSP w Jeleniej Górze. Podczas manewrów uczniowie pozorują zadania czynnie biorą udział w zajęciach – również nocnych. Dla chętnych po południu organizowane są zajęcia na ściance wspinaczkowej ( odbywają się one w Witoszowie pod okiem instruktora).

Uczniom klasy strażackich  proponujemy:

• rozszerzenia z biologii i chemii
  • cyklicznie zajęcia w jednostce Straży Pożarnej w Wałbrzychu zajęcia z ratownictwa medycznego
  • zajęcia w OSP Sosnówka
  • raz semestrze manewry w PSP w Jeleniej Górze,
  • zajęcia z psychologiem
  • po południu zajęcia na ściance wspinaczkowej ( odbywają się one w Witoszowie pod okiem instruktora).
  • udział w zajęciach z ratownictwa wodnego

Uczniowie maja prawo do awansu na wyższy stopień.

Stopnie awansu:

l)Młodszy Kadet