KLASY SPORTOWE

s (1)
17201072_1235150553189302_1596960307542856435_n
DSC0164-1024×685

KLASA SPORTOWA TRENER PERSONALNY (z elementami  fizjoterapii , motoryki dietetyki)

Zapraszamy osoby które są aktywnymi sportowcami, wymóg to bycie zawodnikiem klubu bądź realizacja 7 godzin specjalizacji spośród wybranych dyscyplin sportowych realizowanych w szkole.

Edukacja w tej klasie nastawiona jest na to by uzyskać wiedzę jak być:

•  sprawniejszym fizycznie , szybszym , zwinniejszym , jak skakać wyżej i dalej.
  •  Jak połączyć Twoją sprawność z nauką ( program pomocy dla wybitnych sportowców) .
  • I  jeśli chcesz zgłębić wiedzę na temat pracy Twoich mięśni i mieć odpowiedz na pytanie dlaczego nie chudnę  chociaż się ruszam i jestem na diecie, jesteś dociekliwy twórczy i lubisz wiedzieć

To klasa dla ciebie !!!

Zajęcia sportowe prowadzone w wymiarze 7 h specjalizacji sportowej oraz 3 h wychowania fizycznego ( w tym 1 h zajęć pływania na krytej pływalni). Możliwość uprawiania dyscyplin sportowych w szkole (lekkoatletyka, piłka koszykowa) oraz  w wałbrzyskich klubach sportowych. Klasa dla osób uprawiających różne dyscypliny sportowe. Jedyny taki profil klasy szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie wałbrzyskim. Doskonała baza  do uprawiania sportu ( sala sportowa, siłownia, kryta pływalnia). Szkoła dysponuje dla kandydatów miejscami w nowo otwartym internacie przy ul. Wysockiego 11a ( centrum Wałbrzycha) w Wałbrzychu. Zajęcia z fizjoterapii i motoryki prowadzone według autorskiego programu ( 2h-w szkole) przez wykwalifikowanego fizjoterapeute, oraz przy współpracy Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. Ścisła współpraca z czołowymi wałbrzyskimi klubami sportowymi oraz Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Uczniowie tej klasy mogą kontynuować naukę na :

Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu-kierunek fizjoterapia ( klasa patronacka)

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, na jednym z wydziałów:

• Fizjoterapia
  • Wychowanie fizyczne
  • Sport
  • Turystyka i rekreacja

Zajęcia w tej klasie odbywają się przy współpracy  i pod patronatem  AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO we WROCŁAWIU ,Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu

Klasa ta umożliwia uczniom zdobycie  umiejętności i doświadczenia sportowego , oraz wszechstronnej wiedzy przyrodniczej za szczególnym uwzględnieniem motoryki człowieka.

Dysponujemy sala sportową , siłownią , salą korekcyjną, krytym basenem.

DSC0164-1024×685

Nauka biologii, chemii oraz wychowania fizycznego w zakresie rozszerzonym , daje dobre podstawy do podjęcia studiów na Akademii Wychowania Fizycznego , medycyny, farmacji, ekologii, weterynarii, biotechnologii, fizykoterapii,.

Profil daje dużo możliwości rozwija zainteresowania uczniom nauk przyrodniczych , podnosi poziom cech motorycznych , poznanie prawidłowego wzorca ruchowego,, jako podstawy do dalszego rozwoju sportowca .Nauka w tym profilu pogłębia wiedzę o układzie ruchu człowieka , budowa jednostki treningowej oraz poznają specyfikę pracy fizjoterapeuty, pokazuje współpracę  –sportowiec – trener – motoryka – fizjoterapeuta