KLASA PIELĘGNIARSKA

Zawód zawsze potrzebny !!! – pielęgniarka, opiekun medyczny

Jeśli stawiasz na zawód, który zawsze będzie miał rację bytu , jeśli jesteś osobą łatwo nawiązującą kontakt z drugą osobą , a przy tym empatyczną i ciepłą , to mamy dla Ciebie świetną propozycję – klasę pielęgniarską.

Nauka w tej klasie daje możliwość kontynuowania nauki i zdobywania kompendium wiedzy medycznej na PWSZ w Wałbrzychu.

Zdobycie zawodu opiekuna medycznego lub pielęgniarki daje bardzo dużo możliwości , a mianowicie pracę w ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach, ambulatoriach, w hospicjum, jak również możliwość pracy w domu pacjenta.

To zawód na który ciągle jest zapotrzebowanie, to nie tylko zatrudnienie przez pracodawcę , ale również możliwość prowadzenia własnej działalności.

Jeśli Twoje życie zawodowe nie będzie związane z pracą z pacjentem, to na zawsze będziesz w posiadaniu wiedzy i umiejętności  przydatnych w codziennym życiu. Twoi bliscy będę się czuli przy Tobie bezpieczni.

A co daje kształcenie w IV  LO w klasie pielęgniarskiej?

Przede wszystkim przygotowanie wstępne do zawodu pielęgniarka, opiekun medyczny w ramach przedmiotu elementy opieki medycznej. Ponadto zdobywanie podstawowej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka na zajęciach z biologii w zakresie rozszerzonym.

To również możliwość uczestnictwa w zajęciach praktycznych z pielęgniarstwa , w profesjonalnie przygotowanych salach na PWSZ w Wałbrzychu, udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii oraz biologii.

Dużą popularnością cieszą się również wyjazdy na Uniwersytet Medyczny do Wrocławia z możliwością zajęć w Muzeum Anatomii oraz w prosektorium, a do tych miejsc wstęp mają tylko wybrańcy…

Oczywiście uczęszczanie do tej klasy, to nie tylko nauka, to również wycieczki , w tym obóz medyczny, wyjścia do kina , teatru,  możliwość zaangażowania się w wolontariat, to po prostu trafny wybór !!!!

Kolejna witryna oparta na WordPressie